Random House LLC (US)

Random House jest największym na świecie wydawnictwem, własnością Bertelsmann AG, jednej z największych na świecie firm mediowych.
W wyniku połączenia z Bertelsmannem w 1998 r. Random House zyskał takie nowe imprinty jak Bantam Doubleday Dell., Knopf Doubleday Publishing Group oraz Random Group Publishing House. W 1988 r. firma ponownie się powiększyła wraz z nabyciem imprintu Crown Publishing Group i jego oddziałów: Clarkson Potter czy Harmony Books.
Wydawnictwo publikuje zarówno literaturę faktu, jak beletrystykę, wydaje nowości i przedruki najważniejszych i najbardziej popularnych pisarzy naszych czasów. Pojawiają się one w pełnej gamie formatów - w oprawach twardej, miękkiej, pocketowej, w formatach audio, elektronicznych i cyfrowych, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców - od dorosłych do dzieci i młodzieży.
Zasięg wydawnictwa jest globalny, oddziały przedsiębiorstwa znajduję się w ​​dziewiętnastu krajach: Argentynie, Australii, Austrii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Niemczech, Indiach, Irlandii, Japonii, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, RPA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Urugwaju, USA i Wenezueli. Dzięki temu książki opublikowane przez Random House sprzedawane są w prawie każdym kraju na świecie.
Wydawnictwo od dawna publikuje najlepszą literaturę, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Firma odniosła nie tylko sukces komercyjny, książki pisarzy wydawanych przez Random House wciąż zdobywają liczne nagrody, w tym Nobla i Pulitzera.