Keil & Keil Literary Agency

Agencja Literacka Keil & Keil została założona w Hamburgu w 1995 r. przez Anję i Bettinę Keil. Agencja reprezentuje niemieckich i zagranicznych autorów literatury pięknej i niebeletrystycznej. Jej misją jest długoterminowa reprezentacja autorów na całym świecie i przy użyciu różnych mediów. Aby osiągnąć ten cel, Keil & Keil współpracuje z agencjami z całego świata, rozszerzając tym samym zakres praw (w tym również praw do ekranizacji). Założycielki agencji pochodzą z Rio de Janeiro, a dorastały w Bukareszcie, Lizbonie, Pekinie i Bonn.
Bettina Keil (47) to magister literatury anglo- i niemieckojęzycznej. W trakcie jej studiów w Bonn i w Hamburgu pracowała w branży literackiej (m.in. dla Bouvier) oraz dla wydawcy muzycznego. We współpracy z Uniwersytetem w Hamburgu zorganizowała festiwal literacki Australien Literarisch, który odbył się w 1995 r. Było to pierwsze zorganizowane w Niemczech wydarzenie zrzeszające uznanych australijskich pisarzy, takich jak Peter Carey, David Malouf czy Rodney Hall.
Anja Keil (45) ukończyła ekonomię i zarządzanie biznesem. Po uzyskaniu tytułu w Kolonii, wyjechała do Hamburga i rozpoczęła pracę w stacji telewizyjnej Premiere, gdzie początkowo była asystentką dyrektora generalnego, następnie zajmowała różne stanowiska w dziale marketingu i dystrybucji, aż w końcu została awansowana na szefową działu marketingu. Kolejnym krokiem w jej karierze było dołączenie do kadry zarządzającej w hamburskim oddziale korporacji AOL Inc., gdzie była odpowiedzialna za marketing na rynku niemieckim.