DVA/Verlagsgruppe Random House

Random House Germany wchodzi w skład największej na świecie grupy wydawniczej zarządzanej przez medialną korporację Bertelsmann AG. Oddziały grupy Random House znajdują się w Australii, Kanadzie, Indiach, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA.
Random House Germany zatrudnia 832 pracowników, a jego oddziały są zlokalizowane w Monachium, Gütersloh, Frankfurcie i Kolonii. 45 imprintów wydaje w Niemczech 2500 tytułów rocznie (w twardej i miękkiej oprawie, e-booki i audiobooki). Misją grupy jest publikacja najlepszych pozycji z zakresu beletrystyki, literatury faktu i literatury dziecięcej i dotarcie do jak największej liczby czytelników.
45 wydawnictw wchodzących w skład Random House Germany publikuje najróżniejsze tytuły, od literatury klasycznej i współczesnej, poprzez literaturę dziecięcą, po bogaty program non-fiction. Wśród autorów publikowanych przez wydawnictwo znajdują się Elizabeth George, Diana Gabaldon, Charlotte Link, Christopher Paolini, Frank Mc Court, Michael Cunningham, Irène Némirovski, Saša Stanišić, Jeffrey D. Sachs, Eric Kandel, Stieg Larsson i Richard David Precht.