Reprezentowane agencje i wydawnictwa

Poniższa lista zawiera informacje o wybranych wydawnictwach i agencjach literackich, które reprezentujemy. Nie jest kompletna, więc skontaktuj się z nami aby sprawdzić czy reprezentujemy danego autora lub tytuł.

Linki z list poniżej prowadzą do indywidualnych profili naszych partnerów, gdzie zamieszczamy informacje o książkach, jakie mają w swojej ofercie. Na profilach umieszczamy, między innymi, najnowsze listy praw/katalogi danego partnera. Pełna lista katalogów wszystkich reprezentowanych przez nas agencji literackich i wydawnictw dostępna jest na stronie katalogi.

2 Seas Agency Agencja 2 Seas reprezentuje prawa zagraniczne w imieniu wydawnictw, agencji literackich i autorów z całego świata koncentrując się jednak na książkach z Francji, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Agencja ma w ofercie literaturę piękną i popularną dla dorosłych czytelników, książki non-fiction oraz pozycje skierowane do dzieci i młodzieży.
Agenzia Servizi Editoriali Agenzia Servizi Editoriali is a literary agency based in Milan, Italy and specialises in the promotion and sales of translation rights. In this view, ASE handles world translation rights on behalf of many Italian and foreign publishing companies and deals with any kind of books – fiction, non-fiction, children and young adults books, travel and sports books etc.
Akashic Books (US) Akashic Books to niezależne wydawnictwo z siedzibą w Nowym Jorku, które specjalizuje się w literaturze z gatunku urban literary fiction i książkach political nonfiction. Współpracuje głównie z autorami, którzy zostali pominięci przez tzw. mainstream albo nie chcą pracować z dużymi koncernami wydawniczymi.
Allen & Unwin Allen & Unwin jest wiodącym niezależnym wydawcą australijskim i wielokrotnie ogłaszany był "Wydawcą Roku". Każdego roku wydawnictwo publikuje około 250 tytułów z gatunku literatury pięknej i popularnej. W jego ofercie czytelnik znajdzie szeroki wybór literatury faktu, książki akademickie i profesjonalne, a także dla dzieci i młodzieży.
Allison & Busby Allison & Busby jest uznawane za jedno z czołowych niezależnych wydawnictw. We wczesnych latach działalności wydawnictwo publikowało prace takich autorów jak H. Rap Brown, Buchi Emecheta, Nuruddin Farah, Roy Heath, C. L. R. James, George Lamming, Michael Moorcock, Jill Murphy, Andrew Salkey, Gordon Williams, czy Val Wilmer.
AMACOM Books Amacom jest wydawnictwem The American Management Association. W jego szerokiej ofercie znajdują się zarówno tytuły stricte biznesowe, jak i dotyczące zagadnień bardziej ogólnych, które mają wpływ na nasze życie, naszą pracę i na otaczający nas świat.
Amazon Children's Publishing (US) We are thrilled to introduce two new members of the Amazon Publishing imprint family: Skyscape is our imprint for young adults, featuring a diverse selection of stories by established authors and new talent. Two Lions is dedicated to picture books, chapter books, and middle-grade fiction. Look for fresh, compelling reads from Skyscape and Two Lions in spring 2013.
Amazon Publishing (US) Amazon Publishing skupia się na literaturze popularnej, zarówno beletrystyce, jak i literaturze faktu, która trafia na rynek amerykański oraz rynki zagraniczne. Wydawca reprezentuje prawa do tekstów, filmów, prawa audio itd., a jego celem jest dotarcie do jak najszerszego odbiorcy.
American University in Cairo Press American University in Cairo Press wydaje około 100 tytułów rocznie. Są to popularne książki o kulturze i historii Egiptu oraz klasyka literatury arabskiej (wśród autorów znajduje się m.in. zdobywca nagrody Nobla Naguib Mahfouz i poczytny autor Alaa Al Aswany)
Andrew Lownie Literary Agency Założona w 1988 roku Agencja Literacka Andrew Lownie jest dziś jedną z czołowych brytyjskich agencji oferujących literaturę faktu ze szczególnym uwzględnieniem książek historycznych i biografii.
Angry Robot, an imprint of Watkins Media Ltd Angry Robot ™ is a global imprint dedicated to the best in modern adult science fiction, fantasy and everything inbetween. Our book line launched in July 2009, with physical books across a wide variety of formats, e-books as standard, and with all frontlist titles as audiobooks from October 2011.
Arena Publishing, Germany Założone w 1949 r., Arena Publishing jest obecnie jednym z najważniejszych niemieckich wydawców książek dedykowanym dzieciom i młodzieży. Wydawnictwo publikuje szeroki zakres tytułów, uwzględniając zarówno beletrystykę, jak i literaturę non-fiction. W jego katalogu znaleźć można pozycje dla wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych czytelników po nastolatków.
Atlantis, imprint Orell Füssli Verlag AG Atlantis to szwajcarskie wydawnictwo publikujące wysokiej jakości artystyczne książki obrazkowe.
Avon Books (HarperCollins) Avon powstał w 1941 roku i był jednym z pierwszych wydawców publikujących romanse historyczne. Dziś w swojej ofercie ma bestsellerowe serie romansów, fantasy i paranormal.
Berrett-Koehler Publishers Berrett-Koehler jest niezależnym wydawcą któremu przyświeca niezwykle ambitny cel - stworzenie świata w którym każdy znajdzie swoje miejsce.
Black & White Publishing Black & White Publishing jest wydawnictwem niezależnym z siedzibą w Edynburgu, które wydaje beletrystykę, literaturę faktu i książki dla dzieci. W swojej ofercie ma szeroką gamę bestselerowych autorów, w tym wielokrotnie nagradzaną powieść Andrew Nicoll The Good Mayor, wysoce cenione przez krytyków dzieła Cynthii Rogerson, czy książki Dr Phila Hammonda, Roberta Jeffreya i wielu innych.
Black Inc. Black Inc. jest jednym z najstarszych niezależnych domów wydawniczych w Australii. Specjalizuje się w literaturze non-fiction, ale publikuje również beletrystykę dla wszystkich grup wiekowych. Black Inc.
Bloomsbury Academic Bloomsbury Academic is an imprint of Bloomsbury Publishing Plc. It is a leading international academic publisher, unconstrained by the conflicting interests of conglomerate ownership or a single academic institution. They are based in London, Berlin, New York, and Sydney.
Bonnier Zaffre Bonnier Zaffre to część Bonnier Publishing – obecnie jednej z najszybciej rozwijających się grup wydawniczych w Wielkiej Brytanii. Tytuły, które publikują to w głównej mierze beletrystyka skierowana do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych. Do ich imprintów należą między innymi: Hot Key Books, Piccadilly Press, Zaffre, Twenty7 oraz Totally Entwined.
Bookbank (Hiszpania) Agencja została założona w 1986 r. Reprezentuje zagranicznych wydawców i inne agencje literackie w Hiszpanii i Ameryce Południowej oraz Środkowej, a także autorów hiszp. na całym świecie. Firma zajmuje się beletrystyką, od literatury pięknej po literaturę popularną i rozrywkową, zarówno książkami dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.
Brandt & Hochman Literary Agents, Inc. (U.S.) Brandt & Hochman Literary Agents to agencja literacka, która prowadziła swoją działalność niemal przez cały XX wiek, a teraz z sukcesem ją kontynuuje w erze cyfrowej.
Brookings Institution Press The Brookings Institution to organizacja non-profit, będąca jednym z najbardziej prestiżowych i wpływowych think-tanków w Stanach Zjednoczonych.
Cambridge University Press Cambridge University Press to najstarsze, nieprzerwanie działające wydawnictwo na świecie (z początkami sięgającymi 1534 roku). Głównym zadaniem wydawnictwa jest promowanie najważniejszych celów Uniwersytetu Cambridge czyli rozwoju wiedzy, edukacji, nauczania i badań.
Campus Verlag Campus Verlag to jedno z najlepiej prosperujących niezależnych wydawnictw publikujących książki z zakresu ekonomii i nauk społecznych. Wśród tytułów proponowanych przed wydawcę znaleźć można pozycje poświęcone polityce, ekonomii, historii i społeczeństwu oraz najnowszym odkryciom nauki i ich analizie.
Career Press Career Press oferuje wysokiej jakości ksiązki zarówno dla przedsiębiorców jak i konsumentów.
Carl Hanser Verlag Założone w 1928 roku w Monachium wydawnictwo Carl Henser Verlag od początków swojego istnienia publikuje książki zgodne z zainteresowaniami jego twórcy, którego nazwiskiem zostało nazwane. Do publikowanych treści należy zarówno literatura piękna, jak i niebeletrystyczna, dedykowana dzieciom i dorosłym.
Carol Mann Agency (US) Agencja Carol Mann została założona w 1977 r. i od dawna reprezentuje wysoko cenionych pisarzy beletrystyki i literatury faktu. Jako firma szczyci się tym, że poświęca indywidualną uwagę wszystkim swoim klientom, a ich projekty wydawane są zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą.
Center Street (Hachette USA) Książki publikowane przez Center Street należą do bardzo szerokiego spektrum kategorii, między innymi: motywacja, polityka, sport, zdrowie, pamiętniki celebryckie, thrillery, kobieca beletrystyka. Niektóre z najbardziej znanych nazwisk z katalogu tego imprintu to Ted Dekker, John C.
Chalberg & Sussman Chalberg & Sussman to niewielka agencja zajmująca się przede wszystkim dobrej jakości literaturą fiction, choć mają w swojej ofercie także ciekawe tytuły literatury faktu. Współpracują także z dwoma niezależnymi wydawnictwami, ig Publishing oraz Milkweed Editions.
Christine Green Authors' Agent Agencja została założona w 1998 roku, zdobyła sobie uznanie wyszukując obiecujących debiutantów oraz koncentrując się na niewielkiej liczbie starannie dobranych autorów tworzących literaturę wysokiej jakości.
Columbia University Press Columbia Univeristy Press wydaje ok. 160 tytułów rocznie z następujących dziedzin: historia, polityka i current affairs, nauki przyrodnicze, biznes i finanse, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo filozofia i religia oraz wiele innych.
Cornell University Press Cornell University Press ma w swojej ofercie szeroką gamę tytułów akademickich. Szczególnie warte uwagi są książki z dziedziny antropologii, biologii, historii starożytnej, średniowiecznej i współczesnej, krytyki literackiej, stosunków międzynarodowych czy sociologii.
Crimson Publishing Crimson Publishing to niezależny wydawca, specjalizujący się w tytułach poradnikowych dotyczących życia zawodowego, rodzinnego, wychowania dzieci, zdrowia, etc.
Curtis Brown Group Ltd. Curtis Brown was established in London in 1899 and is one of the oldest independent literary agencies in Europe. The founder, Albert Curtis Brown, was an American journalist and correspondent for the New York Press who started the agency almost by chance.
Curtis Brown Group Ltd. (Children's and Young Adult) Curtis Brown jest jedną z najstarszych agencji literackich na świecie. Na przestrzeni lat przyczyniła się do rozwoju karier wybitnych pisarzy, takich jak John Steinbeck, William Faulkner, Norman Mailer, C P Snow, Angus Wilson, Lawrence Durrell, Gerald Durrell, Kingsley Amis czy Isaiah Berlin.
D4EO Literary Agency D4EO to agencja literacka reprezentująca szeroki zakres komercyjnej fikcji oraz literatury faktu. Na liście agencji znajdują się książki, które dostały się na szczyty list bestsellerów New York Timesa oraz USA Today, a reprezentowani przez D4EO autorzy to laureaci nagród literackich, między innymi Daphne du Maurier Award for Excellence in Mystery/Suspense oraz Nero Award.
Darley Anderson Children's Book Agency The Darley Anderson Children’s Agency Ltd is home to bestselling authors including Cathy Cassidy, Michael Lawrence, Michelle Harrison, Helen Grant, Carmen Reid and Rob Stevens. The Agency is famous for encouraging new writers and has an international reputation for talent spotting and doing great deals.
Darley Anderson Literary, TV and Film Agency "there are agents, there are good agents, there are super agents, and then there's Darley Anderson" -Lee Child The Darley Anderson Literary, TV and Film Agency was founded in 1988 by ex-publisher Darley Anderson and is based in London with a regional office in Hay-on-Wye on the English/Welsh borders.
David R. Godine, Inc. (US) Wydawca wysokiej jakości literatury fiction i nonfiction, książek dla dorosłych i dla dzieci.
Denise Marcil Literary Agency Agencja Denise Marcil specjalizuje się w książkach poradnikowych oraz reference books o tematyce psychologicznej, biznesowej, zdrowotnej, kulinarnej, fitness, religijnej i ezoterycznej. Reprezentowani przez nich autorzy znani są na forum międzynarodowym, prowadzą blogi, udzielają się w mediach, biorą udział w seminariach, programach telewizyjnych i radiowych.
Disney - Hyperion, an imprint of the Disney Book Group Disney - Hyperion, an imprint of the Disney Book Group (DBG), publishes picture books, fiction, non-fiction, and series in hardcover and paperback for children and young adults. Other DBG imprints include Disney • Jump at the Sun, Disney Editions and Disney Press.
Dundurn Press Limited (Kanada) Kanadyjskie wydawnictwo Dundurn zostało założone w 1972 r. Obecnie firma publikuje ponad 1800 pozycji wśród książek drukowanych i 1200 ebooków. Każdego roku Dundurn wydaje ponad 100 nowych tytułów z zakresu literatury pięknej i kryminału, książek dla dzieci i młodzieży oraz non-fiction.
DVA/Verlagsgruppe Random House Random House Germany wchodzi w skład największej na świecie grupy wydawniczej zarządzanej przez medialną korporację Bertelsmann AG. Oddziały grupy Random House znajdują się w Australii, Kanadzie, Indiach, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA.
Ediciones Robinbook Ediciones Robinbook to hiszpańska grupa wydawnicza oferująca tytuły non-fiction z bardzo szerokiego zakresu tematycznego.
Edizioni L'Età dell'Acquario and Anteprima / Edizioni Lindau Edizioni L'Età dell'Acquario and Anteprima are two different editorial brands of the Edizioni Lindau group. They are devoted to the "self help" world and focused in particular on natural health and well being, body-mind-spirit, popular psychology (L'Età dell'Acquario), and to popular business, life coaching, inspirational, cookbooks (Anteprima).
EKSMO Publishing house “Eksmo” is the leader of Russian book market, offering its readers the widest range of classical and modern fiction in the Russian language. The books of the publisher are intended both for adults and children, perfectly printed and presented in all genres – from detective and fantasy to classical novels and memoirs.
ELKOST International Literary Agency Agencja ELKOST reprezentuje najlepsze tytuły rosyjskich autorów -- doskonałą współczesną literaturę rosyjską, książki wybitnych rosyjskich naukowców oraz najciekawsze książki o historii Rosji. Wśród reprezentowanych przez agencję znajdują się Ludmila Ulitskaya, Nina Lugovskaya, Yuri Lotman, Ilya Ehrenburg i inni.
Emma Sweeney Agency (U.S.) Agencja literacka Emmy Sweeney została założona w 2006 r., jej siedziba mieści się w Nowym Jorku. Firma reprezentuje takie bestsellery jak Water for Elephants, Ape House, Making Rounds with Oscar, czy The Joy of Living.
FaithWords (Hachette USA) FaithWords, jeden z imprintów Hachette Book Group USA, publikuje tytuły o zróżnicowanej tematyce inspiracyjnej, religijnej, biograficznej oraz kobiecą beletrystykę. Wśród autorów najlepiej sprzedających się książek wydawanych przez FaithWords znajdują między innymi Joel Osteen, Joyce Meyer oraz David Jeremiah.
Firefly Books Ltd. (Kanada) Północnoamerykańskie wydawnictwo Firefly Books Ltd., założone w 1977 r., publikuje i dystrybuuje literaturę non-fiction i książki dla dzieci. Celem firmy jest dostarczanie czytelnikom starannie wydanych i znakomicie napisanych książek w rozsądnych cenach.
Folio Literary Management Folio Literary Management współpracuje z najważniejszymi wydawcami z USA i całego świata. Zajmuje się zarówno literaturą piękną (w tym dziecięco-młodzieżową), jak i non-fiction. Agencja reprezentuje wielu debiutantów, których książki stają się później bestsellerami i zdobywają liczne nagrody. Folio współpracuje również z uznanymi pisarzami i pomaga nabrać ich karierze rozpędu.
Foundry Literary + Media (US) Foundry to agencja literacka, której celem jest zapewnienie jak najbardziej profesjonalnych i opłacalnych usług wydawniczych swoim klientom, zarówno na rynku amerykańskim, jak i zagranicznym. Dotyczy to publikacji książkowych, filmów, produkcji telewizyjnych, mediów internetowych i nie tylko.
Frances Goldin Literary Agency The Frances Goldin Literary Agency is committed to books that matter, books that engage, enlighten, entertain, and change the cultural conversation.
Fremantle Press (Australia) Firma Fremantle Press, założona w 1976 r. to nieduży, niezależny wydawca, którego siedziba mieści się w Zachodniej Australii. Lista tytułów obejmuje szeroki zakres gatunków, w tym beletrystykę, poezję, fabularyzowaną literaturę faktu oraz książki dla dzieci i młodzieży.
Gallt and Zacker Literary Agency Agencja literacka The Nancy Gallt Literary Agency koncentruje się przede wszystkim na własnym rozwoju i znajdywaniu właściwych wydawców dla książek jednych z najbardziej utalentowanych pisarzy i ilustratorów rynku literatury dziecięcej. Firma została założona w 2000 r. przez Nancy Gallt, później dołączyła do niej Marietta B. Zacker.
Georges Borchardt, Inc. (US) Georges Borchardt, Inc. jest wiodącą nowojorską agencją literacką. Reprezentuje ponad 200 autorów, w tym ośmiu laureatów Nagrody Pulitzera i dwóch - Nagrody Nobla.
Gerald Duckworth and Company Duckworth General zajmuje się publikowaniem literatury pięknej i komercyjnej oraz w dużym stopniu literatury non-fiction, w tym biografii, pozycji historycznych, popularnonaukowych, podróżniczych i dotyczących bieżących wydarzeń.
Globi Verlag Globi, a bird-like creature was created as a marketing figure to celebrate the 25th anniversary of Globus, a Swiss department store. After 1935 a new Globi book was published every year. Now every year more than 160’000 Globi books and some 11’000 fairytale tapes are purchased by and for Globi fans.
Grand Central Publishing (Hachette USA) Grand Central Publishing, wcześniej znany jako Warner Books, dociera do bardzo szerokiej grupy czytelników tworząc jedną z najbardziej eklektycznych list w branży.
Grove/Atlantic, Inc. Grove/Atlantic, Inc. to niezależny dom wydawniczy z Nowego Jorku. Powstał w wyniku połączenia Grove Press oraz Atlantic Monthly Press. W swoich imprintach (Grove Press, Atlantic Monthly Press, Canongate U.S., Black Cat, i Open City) Grove/Atlantic wydaje prozę literacką, literaturę faktu, poezję, dramaty oraz książki w tłumaczeniu.
Gudovitz & Company Literary Agency Agencja Gudovitz & Company specjalizuje się w poradnikach i literaturze faktu, głównie z rynków amerykańskiego i japońskiego.
Hachette Australia Hachette Australia is a leading Australian trade publishing house, based in Sydney, and owned by Hachette Livre, one of the world’s largest publishers. We publish high-quality commercial fiction and non-fiction for adults and children across a wide range of subject areas including biography, memoir, health and self-help, travel, history, Australiana, popular culture, lifestyle and sport.
Hachette Books Hachette Books to jeden z imprintów Hachette Book Group, wydający tytuły non-fiction o różnej tematyce.
Hagenbach & Bender – Literary Agency Hagebnach & Bender to założona w 1990 r. agencja literacka, której działalność oscyluje wokół duchowości, medycyny niekonwencjonalnej i innych kwestii dotyczących harmonii ciała i umysłu. Agencja reprezentuje w Niemczech klientów z całego świata, współpracując przy tym z innymi agencjami. W jej imieniu są reprezentowane prawa do wybranych tytułów niemieckich i zagranicznych autorów.
Harold Ober Associates (US) Harold Ober Associates to nowojorska agencja literacka, która została założona w 1929 r. Firma reprezentuje największych pisarzy amerykańskich XX w., m.in. F. Scotta Fitzgeralda, J.D. Salingera, Langstona Hughesa, Pearl S. Buck, Jamesa Purdy'ego, i Irę Levina, a także debiutujących pisarzy tworzących zarówno książki dla dzieci, jak i dorosłych.
Harper Business (HarperCollins) HarperBusiness to wydawnictwo z wieloletnim doświadczeniem, publikujące tylko najwyższej klasy książki biznesowe i poradnikowe.
HarperCollins Canada Wydawnictwo HarperCollins Canada zostało założone w 1989 r., w wyniku połączenia dwóch dużych firm wydawniczych z długoletnimi tradycjami, amerykańskiego wydawcy Harper & Row oraz brytyjskiego - William Collins & Sons Canada.
HarperCollins Children’s Books HarperCollins Children’s Books jest jednym z wiodących wydawnictw na rynku literatury dziecięcej. HarperCollins dzięki swojej tradycji i jakości wydawanych książek cieszy się ogólnoświatowym poważaniem. Reprezentuje klasyki literatury dziecięcej, takie jak: Goodnight Moon, The Giving Tree, Charlotte's Web, the Ramona books, oraz wiele innych nagradzanych tytułów.
HarperCollins Publishers India HarperCollins India to spółka powstała z połączenia HarperCollins Publishers, jednego z największych wydawców na świecie i India Today Group. Ta współpraca łączy w sobie energię i osiągnięcia jednego z największych przedsiębiorstw medialnych w Indiach oraz doświadczenie i kompetencje międzynarodowego wydawnictwa.
HarperCollins UK Children's Books HarperCollins to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych marek w biznesie wydawniczym. To założone blisko 200 lat temu wydawnictwo jest po dziś dzień jednym ze światowych liderów w tej branży. Na liście dziecięcego oddziału HarperCollins UK znajdziecie Państwo takie klasyki jak książki o Narnii C.S.
Harvard Business Review Press Harvard Business Review Press to jeden z wiodących wydawców periodyków i książek biznesowych na rynku amerykańskim, a jego publikacje to prawdziwa kopalnia najnowszej wiedzy z praktycznie każdej dziedziny współczesnego biznesu.
Harvard University Press Harvard University Press od 1913 roku wydaje książki akademickie z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych.
Hay House Założone w 1984 roku przez Louise L. Hay wydawnictwo Hay House jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek poświęconych literaturze poradnikowej i motywacyjnej. Tematy poruszane przez publikacje Hay House's dotyczą między innymi samodoskonalania, zdrowia, duchowości, biznesu, astrologii i wielu innych.
Head of Zeus Head of Zeus to niezależne wydawnictwo z Wielkiej Brytanii. Pierwsze książki z charakterystycznym logo ukazały się na rynku w 2012 roku. Na liście Head of Zeus znajdziecie Państwo literaturę piękną, powieści komercyjne (thrillery, kryminały, literaturę kobiecą i inne) oraz książki non-fiction.
Hoffmann und Campe HOFFMAN UND CAMPE, założone w 1781 r., to obecnie jedno z największych i najlepiej prosperujących niemieckich wydawnictw, w którego portfolio znaleźć można zarówno dzieła wybitnych twórców, jak i młodych aspirujących pisarzy. Wydawnictwo zajmuje się publikowaniem tytułów z zakresu literatury pięknej oraz literatury faktu. Od 1951 r.
Hunter House Publishers (US) Hunter House to wielokrotnie nagradzane wydawnictwo, które publikuje książki o tematyce zdrowotnej od 1978 r. Wiele z ich tytułów wyróżnionych zostało prestiżowym tytułem bestselleru wg The New York Timesa. Ich propozycje dostarczają wszechstronnych i wyczerpujących informacji często zaniedbanym czytelnikom, szczególnie w takich dziedzinach jak:
Ian Fleming Publications Ian Fleming Publications Ltd is Ian Fleming’s family company and owns and administers the literary copyright in his fiction and non-fiction books. The company’s aim is to promote and make available all of Ian Fleming’s books worldwide. Ian Fleming Publications looks after the literary James Bond brand and keeps it alive by the publication of new stories based on the characters Ian created.
InkWell Management LLC InkWell powstał w lecie 2004 roku poprzez połączenie trzech agencji literackich: Carlisle & Company, Arthur Pine Associates i Witherspoon Associates. Chociaż InkWell reprezentuje zarówno zdobywców prestiżowych nagród literackich jak i wielu bestsellerowych autorów ciągle jednak szuka nowych, oryginalnych pomysłów, pasjonujących opowieści i wspaniałych tekstów nowych pisarzy.
Inner Traditions / Bear&Company (US) Inner Traditions jest wiodącym wydawcą książek na temat pierwotnych kultur, filozofii, sztuki, starożytnych tajemnic, tradycji duchowych Wschodu i Zachodu, seksualności, zdrowia i uzdrawiania, samorozwoju, jak również nagrań z muzyką etniczną.
International Editors' Co. International Editors' Co. (IECO) to agencja literacka założona w 1939 r., która może się poszczycić reprezentowaniem klasyków współczesnej literatury oraz największych bestsellerów na rynku hiszpańskim i portugalskim. Jej oddział w Barcelonie reprezentuje bezpośrednio na całym świecie autorów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych, do których należą m.in. Augusto Monterroso, Ramón J.
Irene Skolnick Literary Agency (US) Irene Skolnick rozpoczęła swoją wydawniczą karierę jako redaktor w Hudson Review. Swoją własną agencję literacką założyła w 1994 r. Jej miłość do książek na zawsze związała jej życie zawodowe z branżą wydawniczą. Zajmuje się głównie literaturą piękną oraz książkami historycznymi, pamiętnikami, biografiami i literaturą dla dzieci i młodzieży.
Janis A. Donnaud & Associates, Inc. Agencja JANIS A. DONNAUD & ASSOCIATES, INC. została założona w połowie lat 90. przez Janis Donnaud, byłą wiceprezydent Random House Adult Trade Group. Ich oferta składa się głównie z tytułów non-fiction, ze szczególnym naciskiem na książki kucharskie, zdrowotne, pamiętniki, reportaże, etc.
Jewish Lights Publishing (US) Jewish Lights Publishing nie jest tylko "kolejnym wydawcą książek o tematyce żydowskiej". Ponieważ publikują pozycje, których nikt do tej pory nie wydawał, niełatwo jest znaleźć szufladkę, w której można by umieścić tego wydawcę. Niełatwo jest również przekonać świat, że nie jest tylko firma wydająca książki, określane mianem Judaica.
Jill Grinberg Literary Management Jill Grinberg Literary Management LLC wyróżnia się jako agencja, która reprezentuje zarówno literaturę piękną, jak i popularną oraz tytuły nonfiction, które pomagają czytelnikom w głębszym zrozumieniu otaczającego nas świata i naszego w nim miejsca.
John Wiley & Sons UK Założone przeszło 200 lat temu w Nowym Jorku wydawnictwo John Wiley and Sons to jeden z największych domów wydawniczych, posiadających obecnie swoje oddziały na całym świecie. Publikuje najwyższej klasy literaturę biznesową, profesjonalną i akademicką.
John Wiley & Sons US Założone przeszło 200 lat temu w Nowym Jorku wydawnictwo John Wiley and Sons to jeden z największych domów wydawniczych, posiadających obecnie swoje oddziały na całym świecie. Publikuje najwyższej klasy literaturę biznesową, profesjonalną i akademicką.
Johnson & Alcock Johnson & Alcock to agencja literacka specjalizująca się w reprezentowaniu prestiżowych autorów beletrystyki i literatury faktu.
Keil & Keil Literary Agency Agencja Literacka Keil & Keil została założona w Hamburgu w 1995 r. przez Anję i Bettinę Keil. Agencja reprezentuje niemieckich i zagranicznych autorów literatury pięknej i niebeletrystycznej. Jej misją jest długoterminowa reprezentacja autorów na całym świecie i przy użyciu różnych mediów.
Kein & Aber Verlag Kein & Aber Verlag wyróżnia się na niemieckiej scenie wydawniczej międzynarodową mieszanką pięknie wydanych, oryginalnych książek z zakresu beletrystyki, literatury non-fiction i audiobooków.
Keller Media (US) Agencja Keller Media reprezentuje prawa do wielu różnych form licencjonowania, takich jak publikacja książkowa, wydanie audio/elektroniczne i inne. Firma pomaga swoim klientom i przyszłym autorom w opracowaniu i wdrożeniu międzynarodowych kampanii reklamowych, aby mogli promować siebie i swoją pracę jako pisarze, prelegenci, konsultanci.
Kensington Publishing Corp Kensington Publishing Corp publishes under these imprints: Zebra, Pinnacle, Kensington, Kensington Teen, Citadel Press,Dafina, Brava and Aphrodisia. They publish mostly fiction: romance, mystery, thrillers, but also true crime, biography, memoirs, martial arts and pop-culture.
Kiepenheuer & Witsch Kiepenheuer & Witsch to wydawnictwo założone w 1949 r. przez Gustava Kiepenheuer i Josepha Caspara Witsch. Wśród wczesnych autorów, których prace zostały opublikowane przed wydawnictwo znajdują się Joseph Roth, Heinrich Böll i Erich Maria Remarque.
Klett Kinderbuch Klett Kinderbuch was founded in 2008 and offers fully illustrated books for age 2 to 10. Klett Kinderbuch wants to make a difference in the shere flood of children’s books today – with books that are peppy, captivating, true and a little bit cheeky. All rights are represented by dtv.
Kogan Page Ltd. Kogan Page to wiodący i niezależny globalny wydawca książek biznesowych, których tematyka obejmuje zarówno podstawy biznesu, praktyczne poradniki dla początkujących przedsiębiorców oraz wysoce wyspecjalizowane i niezwykle aktualne pozycje dotyczące najnowszych biznesowych trendów.
Kösel Verlag/ Verlagsgruppe Random House Diederichs to założone w 1896 r. wydawnictwo głęboko zakorzenione w niemieckiej tradycji wydawania literatury non-fiction. Wydawca cieszy się dużym uznaniem w zakresie prac poświęconych zagranicznym kulturom, religiom i filozofii.
Letter Soup Rights Agency Letter Soup Rights Agency została założona w 2003 roku przez Allison Olson, która po latach pracy w działach praw Creative Publishing International i Llewellyn Worldwide, postanowiła założyć własną firmę.
Levine Greenberg Rostan Literary Agency Agencja literacka założona w 1989 roku przez autora i przedsiębiorcę Jamesa Levine'a przekształciła się w firmę zatrudniająca trzynaście osób w Nowym Jorku i San Francisco. Tytuły reprezentowane przez agencję obejmują praktycznie wszystkie kategorie fiction i non-fiction.
Liepman AG Literary Agency Agencja Literacka Liepman AG, której siedziba znajduje się w Zurychu, reprezentuje starannie dobraną listę autorów z całego świata, takich jak David Albahari, Nir Baram, André Brink, Mahmoud Doulatabadi, Péter Nádas, Otto de Kat, Hanna Krall, Steinunn Sigurdardottir, Peter Stamm, A.B. Yehoshua i wielu innych.
Little, Brown and Company Little, Brown and Company został założony w 1837 i przez prawie dwa wieki wydaje beletrystykę i literaturę faktu najlepszych amerykańskich pisarzy. Najważniejsze imprinty tego wydawnictwa to: Little, Brown; Mulholland Books; Lee Boudreaux Books; Back Bay Books czy Orbit.
Little, Brown and Company - James Patterson James Patterson jest jednym z najpopularniejszych pisarzy świata, według księgi rekordów Guinessa, ma na koncie więcej powieści które znalazły się na liście bestsellerów New York Times niż jakikolwiek inny autor. Swoją pierwszą powieść opublikował w 1976 roku, od tego czasu sprzedał przeszło 240 milionów egzemplarzy swoich książek na całym świecie. Photo © Deborah Feingold
Little, Brown Book Group Three times the winner of the Publisher of the Year Award, most recently in 2010 at the Bookseller Industry Awards, Little, Brown Book Group has a proven history of success, and a track record for delivering bestsellers across the full range of our publishing.
Little, Brown Books for Young Readers Little, Brown Books for Young Readers (LBYR) oferuje picture booki, powieści oraz literaturę faktu dla dzieci i młodzieży. LBYR wprowadził na rynek wiele nagradzanych tytułów oraz takie bestsellerowe serie jak Twilight Stephenie Meyer, Arthur Marca Browna, sportową serię Matta Christophera, The Clique Lisi Harrison, The Adventures of Tintin oraz wiele, wiele innych.
Liza Dawson Associates (US) Liza Dawson Associates to doświadczona agencja literacka, której siedziba mieści się w Nowym Jorku. Jej pracownicy są byłymi wydawcami, co zapewnia, że reprezentowane przez nich teksty są najwyższej próby i wyróżniają się na tle innych tytułów.
LORELLA BELLI LITERARY AGENCY W 2012 roku Agencja Literacka Lorella Belli świętowała dziesiąte urodziny. Agencja ma w swojej ofercie szeroką gamę książek – od prozy literackiej, przez literaturę komercyjną, po ciekawe tytuły literatury faktu.
Lynn C. Franklin Associates, Ltd. (US) Agencja literacka Lynn C. Franklin Associates, Ltd. reprezentuje przede wszystkim twórców literatury faktu, głównie wspomnień, biografii, poradników, książek o tematyce psychologicznej, duchowej, politycznej oraz dotyczących medycyny alternatywnej. Niedawno agencja rozszerzyła swoje zainteresowania o literaturę piękną i popularną oraz powieści dla młodzieży.
Margaret Connolly & Associates Literary Agents (Australia) Margaret Connolly jest agentką literacką od 1985 r., i reprezentuje jednych z najbardziej znanych australijskich autorów - zarówno literatury faktu, jak i beletrystyki dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
Marjacq Scripts Marjacq Scripts to prężnie rozwijająca się agencja literacka, filmowa i telewizyjna, reprezentująca uznanych i obiecujących autorów, scenarzystów, reżyserów i twórców powieści graficznych.
Markson Thoma Literary Agency (US) Siedziba agencji Markson Thoma, założonej przez Elaine Markson w 1972 r., mieści się w Greenwich Village. Celem założycielki było stworzenie niedużej, ale potężnej, niezależnej agencji literackiej, która byłaby jednocześnie kameralną firmą, skupiającą uwagę na swoich klientach.
Marshall Cavendish Ltd Marshall Cavendish to wiodący wydawca serii książkowych, tytułów biznesowych i poradnikowych, książek dla dzieci oraz bogato ilustrowanych albumów.
Massie & McQuilkin Literary Agents Massie & McQuilkin Literary Agents is a full-service literary agency that focuses on bringing literary and upmarket commercial fiction and serious non-fiction to the largest possible audience. Authors include Tom Perrotta, Uwem Akpan (Oprah’s book club pick, 2009), Jonathan Lyons, Caroline Weber, Jennifer Chiaverini, Michael Thomas, and Zachary Shore, among others.
McGraw-Hill Global Education Holdings, LLC Początki McGraw-Hill sięgają końca XIX wieku, obecnie jest to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem wiedzy fachowej oraz przetwarzaniem informacji na masową skalę.
Melville House (US) Melville House to niezależny wydawca z siedzibą w Brooklynie, Nowym Jorku, który publikuje amerykańską i zagraniczną literaturę piękną oraz wysokiej jakości literaturę faktu.
Mendel Media Group (US) Mendel Media Group LLC to niezależna agencja literacka w Nowym Jorku. Firma reprezentuje pisarzy tworzących w takich dziedzinach jak biografia, historia, zdrowie, relacje. Klienci agencji to zarówno indywidualni autorzy, jak i instytucje, których dzieła, kolekcje i zbiory przyczyniają się do ważnych publicznych dyskusji.
Michael Gaeb Literary Agency Agencja Literacka Michael Gaeb od 2003 roku reprezentuje niemieckich i zagranicznych autorów (głównie latynoamerykańskich) zarówno w kraju i za granicą. Na niemieckim rynku agencja reprezentuje ponadto francuskich, hiszpańskich i włoskich wydawców. Zakres działalności agencji oscyluje wokół literatury pięknej, popularnej literatury faktu i książek dla dzieci.
Mohrbooks AG Literary Agency Mohrbooks to międzynarodowa agencja literacka reprezentująca zarówno zagranicznych klientów w Niemczech, jak i niemieckich autorów za granicą.
Mulcahy Associates Ltd Mulcahy Associates to dynamiczna agencja literacka z siedzibą w londyńskim Soho. Reprezentuje autorów powieści dla dzieci i dorosłych oraz książki non-fiction pisane przez historyków oraz naukowców z innych dziedzin, dietetyków oraz dziennikarzy.
Napoleon Hill Foundation Napoleon Hill urodził się w 1883 w skromnej chacie nad rzeką Pound, Wise County, Wirginia. Pierwsze szlify literackie zdobywał w małej lokalnej gazecie w wieku 13 lat, a z czasem stał się najpopularniejszym autorem poradników motywacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Jego największe dzieło, "Myśl i bogać się", jest jedną z najpopularniejszych tego typu książek na świecie.
New Harbinger Publications, Inc. (US) Od niemal 40 lat wydawnictwo New Harbinger Publications jest liderem publikacji poradników psychologicznych zarówno dla profesjonalistów, jak i dla szerszej grupy odbiorców.
New Leaf Literary & Media Representation (US) Agencja literacka New Leaf Literary & Media Representation reprezentuje uznanych autorów, zarówno literatury dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży, oraz prawa telewizyjne i filmowe. Na liście agencji znajdują się bestsellery New York Timesa i USA Today, a także autorzy będący zdobywcami licznych nagród.
New Page Books New Page Books jest częścią Career Press. Ich lista obejmuje tytuły o tematyce zdrowotnej, popularno-naukowej, historycznej, ezoterycznej oraz poradniki.
NewSouth Publishing NewSouth Publishing to dział wydawniczy University of New South Wales Press. Jako jeden z wiodących niezależnych wydawców australijskich publikuje książki z zakresu literatury faktu oraz wybrane tytułu akademickie. Ich lista obejmuje obsypane nagrodami książki historyczne, polityczne, popularnonaukowe, wspomnienia i biografie.
NordSüd Verlag AG Wydawnictwo NordSüd Verlag od 1961 r. publikuje szwajcarskie książki dla dzieci, wzbogacając międzynarodowy rynek literacki tymi pobudzającymi wyobraźnię opowieściami dla młodych odkrywców w wieku 0-8 lat. Ich katalog zawiera m.in. bajki i książki obrazkowe. Szerokie grono autorów składa się zarówno z uznanych pisarzy i ilustratorów, jak i obiecujących młodych twórców.
Oetinger Publishing Group (Verlagsgruppe Oetinger) W skład Grupy Wydawniczej Oetinger wchodzą następujące wydawnictwa: Friedrich Oetinger Verlag, Cecilie Dressler Verlag, Ellermann Verlag/Imprint Klopp i Atrium Verlag AG. W katalogu grupy można znaleźć szeroki zasób tytułów, od książek obrazkowych i poświęconych nauce czytania, poprzez literaturę dziecięcą i młodzieżową, po pozycje niebeletrystyczne.
Omnibus Press/ Music Sales Omnibus Press powstał w 1976 roku i jest dziś największym światowym wydawcą książek związanych z muzyką. Publikuje około 30 nowych tytułów rocznie, a w całej swojej ofercie ma już ponad 500 tytułów.
Oxford University Press Oxford University Press jest częścią sławnego uniwersytetu oksfordzkiego, działają w wielu krajach na całym świecie i wydającą książki w przeszło 40 językach. Chociaż są wydawnictwem uniwersyteckim, mają w swojej ofercie wiele tytułów przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców, więc każdy kto chciałby pogłębić swoją wiedzę o niemal dowolnej dziedzinie życia znajdzie tu coś dla siebie.
Paul Zsolnay Verlag/Deuticke Wydawnictwo Paul Zsolnay Verlag zostało założone we Wiedniu w 1924 r., a od 1996 r. jest częścią grupy Hanser.
Peake Associates Peake Associates to agencja literacka, której działalność oscyluje zarówno wokół beletrystyki, jak i literatury faktu. Siedziba firmy znajduje się w Londynie.
Pearson Deutschland GmbH Pearson Deutschland to czołowe niemieckie wydawnictwo edukacyjne. Wśród publikowanych tytułów znaleźć można podręczniki szkolne oraz poradniki z zakresu środowiska Windows i pakietu Office, publikacji internetowych, programowania czy fotografii cyfrowej. Wydawnictwo współpracuje z autorami znanymi na całym świecie. Najlepsze tytuły są tłumaczone na wiele języków.
Pen and Sword Books Pen & Sword to jeden z najbardziej uznanych wydawców książek historycznych w Wielkiej Brytanii, należący do grupy The Barnsley Chronicle, wydawcy z przeszło 150-letnim doświadczeniem na rynku prasy.
Penguin Books (UK) In 1935, if you wanted to read a good book, you needed either a lot of money or a library card. Cheap paperbacks were available, but their poor production generally tended to mirror the quality between the covers.
Penguin Group (USA) Inc. Penguin, wspólnie z Random House, tworzy największą obecnie grupę wydawniczą na świecie. W ramach Penguin Group działa wiele imprintów wydających wszystkie w zasadzie gatunki książek - od literatury pięknej, przez literaturę faktu, po książki dziecięce i młodzieżowe.
Penguin Young Readers Group (USA) Penguin Young Readers Group (USA) to jeden z najważniejszych na świecie wydawców literatury dziecięcej i młodzieżowej, do wielu sławnych autorów takich jak John Green, Laurie Halse Anderson, Frank Beddor, Judy Blume, Jan Brett, Eric Carle, Roald Dahl, Eric Hill, Anthony Horowitz, Brian Jacques i inni.
Plotline - Jonathan & Faye Kellerman (US) Jonathan Kellerman urodził się w Nowym Jorku w 1949 r. i dorastał w Los Angeles. Tam studiował, jednocześnie pracując jako rysownik, felietonista, redaktor i muzyk. W wieku 22 lat zdobył nagrodę Samuel Goldwyn Writing Award w dziedzinie beletrystyki.
Pluto Press Pluto Press is one of the world’s leading radical publishers, specialising in progressive, critical perspectives in politics and the social sciences. Based in London, we have been active for 40 years and independent since 1979.
Prometheus Books Inc. Misją Prometheus Books jest publikowanie książek śmiałych i postępowych, poszerzających horyzonty i kwestionujących zastane dogmaty.
Puffin (Penguin UK) Ikoniczna marka książek dziecięcych, Puffin UK po połączeniu z brytyjskim oddziałem dziecięcego Random House'a, dysponuje jedną z najważniejszych list literatury dziecięcej na świecie. Znajdziecie w niej Państwo przepiękne picture booki (również klasykę), opowieści zarówno dla młodszych, jak i nastolatków.
Raines & Raines Literary Representatives (US) Agencja Raines & Raines istnieje od 1974 r., przedtem przez długi czas funkcjonowała jako Theron Raines Agency -- niedawno obchodzone było jej 50-lecie. Głównymi pracownikami są Joan i Theron Raines oraz Keith Korman. Keith jest autorem czterech powieści, wydanie piątej planowane jest na 2014 r. -- TEA HOUSE OF THE HIDDEN MOON przez Tor Books.
Random House Children's Books DE Random House Children's Books to wydawnictwo, które zajmuje się publikacją dużej liczby tytułów poswięconych młodym czytelnikom, od książek obrazkowych, poprzez literaturę dziecięcą i książki dla nastolatków po pozycje z gatunku non-fiction polecane dzieciom w wieku 4-12+ lat.
Random House Children's Books UK Od książek ilustrowanych po powieści dla młodzieży - Random House UK ma na swoich listach tytuły, które zainteresują dzieci i młodzież w każdym wieku. Od bestellerowych Philipa Pullmana, Roalda Dahla, Jacqueline Wilson i Babette Cole, po interesujące debiuty i dzieła autorów o ustalonej marce.
Random House India Random House jest największym na świecie anglojęzycznym wydawcą, a od wielu lat jest wiodącym na indyjskim rynku książki. Firma została założona w kwietniu 2005 r., a jej najbardziej znanymi pisarzami są Rujuta Diwekar, Anita Desai, Namita Devidayal, Mohammed Hanif, Jhumpa Lahiri, Manju Kapur, Daniyal Mueenuddin i Basharat Peer.
Random House LLC (US) Random House jest największym na świecie wydawnictwem, własnością Bertelsmann AG, jednej z największych na świecie firm mediowych.
Regnery Publishing, Inc. (US) Firma Henry Regnery Company została założona w 1947 r. z misją przyczynienia się do odbudowy zachodniej cywilizacji po II wojnie światowej, zapewnienia ciągłości publikacji na temat odrestaurowania kultury, a także, jak się okazało, ustanowienia i utrzymania konserwatywnego powojennego ruchu intelektualnego Ameryki.
Renaissance Literary & Talent (U.S.) Agencja Renaissance Literary & Talent została założona w 1993 r. przez Alana Nevinsa i dwóch innych agentów. Od dwudziestu lat jest jedną z najważniejszych agencji na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
Rights & Distribution (US) Agencja Rights & Distribution reprezentuje i sprzedaje tytuły znanym i doświadczonym agentom i dystrybutorom w USA, Europie, Azji, Australii, Nowej Zelandii, Północnej, Środkowej i Południowej Ameryce, a także na Bliskim Wschodzie.
Robert Lewis Rosen Associates (US) Agencja RLR Associates od 35 lat reprezentuje autorów beletrystyki i literatury faktu.
Robert Rose Robert Rose, Inc. to jeden z wiodących północnoamerykańskich wydawców bestselerowych i nagradzanych książek kulinarnych i zdrowotnych. Książki tego wydawcy zawierają piękne, kolorowe fotografie, istotne porady dietetyczne, łatwe do zrozumienia wykazy i tabele, przydatne i przepyszne plany żywieniowe i praktyczne pomysły na posiłki.
Rockpool Publishing Rockpool Publishing to australijskie wydawnictwo, które specjalizuje się w wydawaniu książek o duchowości, zdrowiu, wychowywaniu dzieci, sporcie, muzyce oraz innych książek non-fiction. Książki tego wydawcy rezonują społecznie, promują myślenie i pomagają ludziom -- mają za zadanie uczyć nowych umiejętności, a zawarte w nich informacje pozostają aktualne przez długi czas.
Ross Yoon Agency Założona w 1987 roku, The Ross Yoon Agency działa wedle prostej zasady: książki zmieniają życie. Agencja specjalizuje się w literaturze faktu: wspomnieniach, psychologii, biznesie, religii, nauce, historii i aktualnościach społeczno-politycznych.
S. Fischer Verlag S. Fischer to jedno z największych niemieckich wydawnictw, które słynie z publikowania wysokiej jakości książek w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Działalność wydawnictwa oscyluje wokół twórczości pisarzy cieszących się uznaniem na całym świecie, takich jak Thomas Mann, Franz Kafka, Stefan Zweig, Robert Gernhardt, czy Ruiz Zafón.
Sandra Cabot Dr Sandra Cabot jest dyrektorem Australian National Health Advisory Service. Z wyróżnieniem ukończyła medycynę na uniwersytecie w Adelajdzie w 1975 r. Swoją karierę rozpoczęła w Sydney w 1980 r. jako położnik-ginekolog. W połowie lat 80-tych pracowała jako wolontariuszka w największym szpitalu misjonarskim w północnych Indiach. Dr Sandra Cabot jest autorką licznych książek, m.in.:
Sandra Dijkstra Literary Agency Sandra Dijkstra Literary Agency to butikowa agencja literacka, która reprezentuje zarówno autorów beletrystyki jak i literatury faktu. Wśród jej klientów takich bestsellerowych autorów jak Amy Tan, Lisa See, Kate Whte czy Irvin Yalom.
Sanford J. Greenburger Associates Agencja Sanford J. Greenburger Associates została założona 1932 w Nowym Jorku. Reprezentuje szerokie grono klientów – autorów książek fiction i non-fiction, literatury dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Sanford J. Greenburger Associates współpracuje z autorami bestsellerów, takimi jak: Dan Brown, Brad Thor, Daniel Amen MD, Patrick Rothfuss czy Tad Williams.
Sarah Lazin Books Agencja Sarah Lazin, założona w 1983 r., reprezentuje szereg pisarzy literatury faktu z różnych dziedzin, takich jak kultura popularna, biografia, historia, polityka, dziennikarstwo, pamiętnik, wychowanie, zdrowie, sprawy współczesne czy kwestie społeczne. Firma zajmuje się również książkami fiction, zarówno powieściami, jak i zbiorami opowiadań, a także reprezentuje fotografów i ilustratorów.
Scholastic Canada Wydawnictwo Scholastic Canada zostało założone w 1957 r. jako pierwsza międzynarodowa filia Scholastic Inc. Obecnie jest największym wydawcą i dystrybutorem książek dziecięcych w Kanadzie.
Sheil Land Associates Ltd. Sheil Land Associates to wiodąca brytyjska agencja literacka, teatralna i filmowa funkcjonująca na rynku od 1962 roku. Na długiej liście klientów tej agencji obok nagradzanych autorów powieści literackich znajdziemy również przedstawicieli bardziej komercyjnych gatunków (thrillery, kryminały, powieści kobiece, powieści science-fiction i fantasy, książki dla dzieci).
Sheldon Press Sheldon Press provides reliable books with balanced information about the causes, symptoms and treatment of a range of subjects including:
Simon & Schuster Children's Publishing Simon & Schuster Children’s Publishing jest jednym z wiodących wydawców dziecięcych na świecie. Ich lista obejmuje wielokrotnie nagradzane oraz bestsellerowe tytuły dla dzieci i młodzieży.
SkyLight Paths Publishing (US) Wydawnictwo SkyLight Paths to miejsce, w którym ludzie wywodzący się z różnych tradycji duchowych mogą się spotkać i wzajemnie inspirować, w którym pomagają sobie wzajemnie zrozumieć tajemnicę, która jest istotą naszego istnienia. Poprzez rozwijanie duchowości, nasze wierzenia stają się częścią naszego życia.
Spectrum Literary Agency Spectrum Literary Agency ma w swojej ofercie zarówno powieści jak i tytuły non-fiction, jednak zdecydowana większość autorów tej agencji specjalizuje się w powieściach science-fiction, fantasy, powieściach sensacyjnych i kryminałach.
Sterling Publishing (US) Sterling Publishing jest jednym z wiodących na świecie wydawców książek ilustrowanych, dziecięcych i literatury faktu. Firma, założona w 1949 r., łączy w sobie wspaniałe dziedzictwo z otwartością na nowe możliwości, a jej przedsiębiorczy entuzjazm doprowadził do współpracy z wydawnictwami z ponad 50 państw na całym świecie.
Sunpenny Publishing Group Niewielkie niezależne wydawnictwo brytyjskie specjalizujące się w literaturze kobiecej i religijnej. W jego ofercie można znaleźć również specjalistyczne pozycje non-fiction o żeglarstwie.
Taryn Fagerness Agency (US) Taryn Fagerness Agency specjalizuje się w reprezentowaniu za granicą praw autorskich amerykańskich autorów, agentów i wydawców. Taryn Fagerness rozpoczęła działalność w 2009 r. Do jej klientów należą Andrea Brown Literary Agency, Marsal Lyon Literary Agency, Martin Literary Management, P.S.
Text Publishing Text Publishing to wielokrotnie nagradzane, niezależne wydawnictwo australijskie z siedzibą w Melbourne, które wydaje zarówno beletrystykę jak i literaturę faktu. Na ich liście znajdziecie Państwo tytuły dedykowane różnych grupom wiekowym (dorosłym, dzieciom i młodzieży), książki autorów australijskich i zagranicznych.
The Aaron M. Priest Literary Agency (US) Założona w 1974 r., firma Aarona M. Priesta jest jedną z najbardziej prestiżowych i cieszących się powodzeniem agencji literackich w Nowym Jorku. Od Emmy Bombeck i Phila Caputo do Davida Baldacciego, zainteresowania spółki zawsze obejmowały szeroki zakres literackich gustów.
The Barbara Bova Literary Agency (US) Firma została założona w 1974 r. przez Barbarę Bovę. Agencja reprezentuje zarówno autorów beletrystyki, jak i literatury faktu, między innymi Bena Bovę i Orsona Scotta Carda.
The Bukowski Agency The Bukowski Agency specjalizuje się w wysokiej klasy literaturze fiction dla dorosłych i młodzieży. W ich katalogu znajdziemy thrillery, literaturę kobiecą i dramaty psychologiczne, do których prawa kupują wydawcy na całym świecie.
The Catholic University of America Press The Catholic University of America Press to akademicki wydawca powiązany z Catholic University of America
The Colchie Agency (US) Nieduża agencja literacka specjalizująca się w literaturze pięknej.
The Crown Publishing Group (US) Wydawnictwo The Crown Trade Group powstało w 1933 r. i obecnie znane jest z szerokiej oferty wydawniczej oraz doskonałego wyczucia rynku. Znajduje to odzwierciedlenie w starannym doborze autorów i książek oraz wysokiej sprzedaży tytułów.
The Friedrich Agency (US) Agencja literacka The Friedrich Agency została założona w 2007 r. w Nowym Jorku. Agentki Molly Friedrich i Lucy Carson reprezentują niedużą listę swoich ukochanych pisarzy, głównie autorów literatury pięknej i popularnej dla dorosłych, wspomnień i beletryzowanej literatury faktu.
The Garamond Agency (US) Agencja Garamond reprezentuje autorów literatury faktu, szczególnie książek historycznych, naukowych, socjologicznych, politycznych i biznesowych. Ich klienci to twórcy akademiccy, naukowcy, dziennikarze, ludzie biznesu oraz pisarze, których tytuły docierają do szerokiej publiczności.
The Gernert Company (US) Siedziba agencji literackiej Gernert znajduje się na Manhattanie. Lista jej klientów odzwierciedla potrzeby rynku; reprezentują m.in. beletrytykę popularną i literacką znanych autorów, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży, literaturę faktu (biografie, wspomnienia, wydarzenia bieżące, eseje, książki o tematyce sportowej, historycznej, naukowej).
The Grayhawk Agency The Grayhawk Agency jest jedną z wiodących azjatyckich agencji literackich. Działają zarówno jako sub-agencja reprezentując zagraniczne agencje, autorów i wydawców w Tajwanie, Chinach, Tajlandii, Indonezji i Wietnamie, jak i pośredniczą w sprzedaży praw w imieniu chińskich, tajwańskich i japońskich autorów na rynkach międzynarodowych.
The Jean V. Naggar Literary Agency Agencja JVNLA reprezentuje zarówno literaturę popularną i beletrystykę oraz literaturę faktu, jak i książki dla młodzieży. Doprowadziła do wydania ponad 100 książek, jej lista jest niezwykle różnorodna i wciąż rośnie. Firma reprezentuje licznych pisarzy, obsypanych nagrodami, z każdego gatunku literackiego. Do dzisiaj, książki agencji JVNLA zostały opublikowane w ponad 50 krajach.
The Johns Hopkins University Press The Johns Hopkins Univeristy Press to od 1878 roku lider i pionier innowacji wśród amerykańskich wydawnictw akademickich. Wydaje i dystrybuuje książki, periodyki akademickie i edukacyjne materiały dostępne on-line studentom, profesjonalistom i zwykłym czytelnikom z całego świata.
The K Literary and Film Agency (Hiszpania) The K Literary and Film Agency powstała w 2013 r. i reprezentuje autorów, wydawnictwa i inne agencje z całego świata. Ich celem jest przede wszystkim wspieranie talentu autora oraz szybkie dostosowywanie się do zmian w branży wydawniczej, aby sprawnie reagować na potrzeby klientów.
The Karpfinger Agency (US) Agencja Karpfinger została założona w 1985 r. przez Barneya Karpfingera. Lista książek beletrystycznych obejmuje powieści najlepszych współczesnych pisarzy kryminalnych, twórców literatury popularnej, książkę dziecięcą oraz prozę literacką. Literatura faktu obejmuje m.in. wspomnienia, biografie, książki o współczesnych wydarzeniach kulturalnych i politycznych.
The Knight Agency The Knight Agency reprezentuje zarówno w beletrystykę jak i literaturę faktu – jej specjalizacja to komercyjne powieści fantasy, science fiction, paranormal i romanse. Na liście znajdziecie Państwo propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klientami The Knight Agency są między innymi N.K. Jemisin (laureatka nagrody Hugo, 2016), Nalini Singh, Rachel Caine, Faith Hunter i Ramez Naam.
The Knopf Doubleday Publishing Group Wydawnictwo Alfred A. Knopf zostało założone w 1915 r. i od tego czasu jest jedną z najsłynniejszych firm z branży, publikujących zarówno beletrystykę, jak i literaturę faktu. Do jego autorów zaliczają się m.in. Julia Child, Bill Clinton, i Robert Kagan, a także tacy klasycy jak Willa Cather czy John Hersey.
The Lotts Agency Ltd. The Lotts Agency Ltd. reprezentuje powieści i wyselekcjonowane tytuły non-fction takich autorów jak Stephen King, Robert Silverberg, George R.R. Martin, Robin Hobb, Connie Willis, Robert J. Sawyer, R. Scott Bakker i wielu innych.
The Mary Cunnane Agency Literary Services and Representation (Australia) Agencja Mary Cunnane została założona w 1999 r. i świadczy pełen zakres usług literackich, reprezentując swoich autorów zarówno w Australii, jak i za granicą.
The MIT Press The MIT Press to jedyny amerykański wydawca uniwersytecki, którego lista oparta jest o tytuły z dziedziny nauki i technologii. To nie oznacza, że MIT Press wydaje tylko książki o nauce i inżynierii - ich oferta obejmuje tak różnorodne pola jak architektura, nauki społeczne, ekonomia, nauki poznawcze, informatyka.
The Nicholas Ellison Agency (US) Nicholas Ellison był redaktorem naczelnym Delacorte Press oraz Funk & Wagnalls, a także redaktorem w firmach Harper & Row oraz Thomas Y. Crowell. Współpracował wtedy z takimi autorami jak Kurt Vonnegut, Irwin Shaw, Danielle Steel, James Clavell, Robert Parker, Thomas Berger, James Kirkwood czy Tim O'Brien. Nicholas Ellison, Inc. to oddzielny, niezależny oddział SJGA.
The Park Literary Group The Park Literary Group reprezentuje autorów beletrystyki i literatury faktu. Ta butikowa agencja z biurem w Nowym Jorku skupia się na pracy na rzecz stosunkowo niewielkiej listy klientów, wśród których znajdą Państwo znane nazwiska takie jak Nicholas Sparks, Debbie Macomber, Emily Giffin, Janice Y.K. Lee czy Juliette Fay.
The Peter Lang Publishing Group The Peter Lang Publishing Group consists of companies based in various countries and markets its books worldwide. Peter Lang, who founded the group, came from a family of renowned Swiss booksellers and publishers. He learned the technical side of publishing in his father’s firm before founding his own company.
The Sagalyn Literary Agency (US) Agencja literacka Sagalyn, której siedziba mieści się w Waszyngtonie, reprezentuje dziennikarzy, pisarzy akademickich i biznesowych, myślicieli oraz powieściopisarzy. Firma współpracuje z dużymi nowojorskimi wydawnictwami, skupiając się na pozycjach z gatunku literatury faktu, książkach biznesowych i literaturze popularnej.
The Shelley Power Agency Shelley Power Agency to niezależna agencja literacka założona w 1977 r. Obecnie firma dysponuje niewielką liczbą klientów, co pozwala im poświęcić maksimum uwagi każdemu z reprezentowanych autorów. Agencja skupia się wyłącznie na książkach dla dorosłych czytelników, z przewagą beletrystyki.
The Society of Authors The Society of Authors od ponad wieku służy interesom zawodowych pisarzy. Obecnie w jego skład wchodzi ponad 9000 członków i wspólników publikujących szeroki zakres tytułów. Należą do nich m.in. powieściopisarze, lekarze, autorzy podręczników, ghostwriterzy, komentatorzy, wykładowcy, ilustratorzy i tłumacze.
The Swayze Agency (Kanada) Firma The Swayze Agency reprezentuje prawa zarówno do literatury pięknej, jak i popularnej oraz książek dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się także interesującą literaturą faktu, między innymi książkami o kanadyjskiej historii, kulturze popularnej, wspomnieniami czy tytułami kucharskimi.
The University of Chicago Press The University of Chicago Press jest jednym z największych wydawnictw uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych. Wydaje szerokie spektrum tytułów akademickich, kilkadziesiąt periodyków akademickich oraz liczne monografie naukowe.
The University of North Carolina Press The University of North Carolina Press to amerykański wydawca akademicki działający od 1922 roku.
The Unter Agency (US) The Unter Agency została założona w 2008 r. przez Jennifer Unter. Agencja reprezentuje wysokiej jakości beletrystykę i literaturę faktu, a w szczególności wspomnienia i biografie, książki kucharskie, podróżnicze, o tematyce przyrodniczej, kulturowej, politycznej, zdrowotnej oraz poruszające tzw. true crime.
The Zack Company Amerykańska agencja literacka The Zack Company, Inc., z siedzibą w San Diego, ma bardzo szerokie zainteresowania – reprezentuje tytuły z tak zwanej popularnej fikcji (horror, thriller, sci-fi, fantasy, romanse) oraz non-fiction (biografie, historia, sport, religijne). Współpracuje z agentami z całego świata oraz z agentami filmowymi w Hollywood.
The Zondervan Corporation Od przeszło 80 lat Zondervan, jeden z największych wydawców religijnych wydawca w Stanach Zjednoczonych, wydaje książki, których celem jest odnawiać umysły, wzbogacać życia i zmieniać świat na lepsze.
Thomas Nelson Założony 200 lat temu w małej szkockiej wiosce, Thomas Nelson to dziś jeden z największych wydawców religijnych w Stanach Zjednoczonych.
Ullstein Buchverlage Założone w 1903 r. wydawnictwo Ullstein Buchverlage może pochwalić się bogatą historią: od przejęcia przez władze nazistowskie w 1934 r., poprzez ponowne otwarcie we Frankfurcie we wczesnych latach 50., po powrót do Berlina w 2004 r. W skład grupy wydawniczej Ullstein wchodzą marki Ullstein, List, Claassen, Marion von Schröder, Graf Verlag, Econ, Propyläen i Allegria.
Verlag C.H.Beck Verlag C.H.Beck z najbardziej prestiżowych niemieckich wydawnictw, które ma na koncie 6000 opublikowanych tytułów. Katalog wydawcy cieszy się uznaniem ze względu na wysoki poziom literacki i artystyczny. Wśród wielu autorów, których prace były publikowane przez C.H.
Verlag Carl Ueberreuter/Annette Betz Verlag Annette Betz Verlag i Verlag Carl Ueberreuter to dwie marki wchodzące w skład Grupy Wydawniczej Ueberreuter. Katalog Annette Betz składa się głównie z wysokiej jakości książek obrazkowych dla dzieci w wieku 0-6 lat. Wydawnictwo promuje głównie książki muzyczne. Ponadto publikowane są obrazkowe książki artystyczne, opowiadania i obrazkowe książki typu non-fiction.
VERLAGSGRUPPE DROEMER KNAUR GMBH & CO KG Droemer Knaur zostało założone w 1901 r. pod nazwą Theodor Knaur Nachf. Obecnie jest to grupa wydawnicza, w skład której wchodzą następujący wydawcy: Droemersche Verlagsanstalt Th. Knaur Nachf. GmbH & Co. KG and Pattloch Verlag GmbH & Co. KG. Tytuły publikowane przez grupę to w głównej mierze beletrystyka, choć zdarzają się też pozycje z zakresu literatury non-fiction oraz wspomnienia.
Verlagsgruppe Random House Random House Germany wchodzi w skład jednej z największych grup wydawniczych na świecie należącej do korporacji Bertelsmann AG. Oddziały Random House znaleźć można w Australii, Kanadzie, Indiach, Nowej Zelandii, RPA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
W.W. Norton & Company, Inc. W. W. Norton & Company to największy niezależny wydawca amerykański, którego właścicielami są jego pracownicy. W.W. Norton & Company Inc. wydaje beletrystykę, tytuły popularno-naukowe, literaturę faktu, poezję, podręczniki akademickie, książki kucharskie, książki dotyczące muzyki i sztuki oraz szeroką gamę tytułów dla profesjonalistów.
Waterside Productions, Inc. Waterside Productions to lider wśród agencji reprezentujących tytuły informatyczne i techniczne, chociaż na jej liścia znajdują się również książki poradnikowe, ezoteryczne, popularno-naukowe, biznesowe i inne. Autorami agencji Waterside są Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Jack Canfield, Ervin Laszlo i wielu innych.
Westwood Creative Artists (Kanada) Westwood Creative Artists jest największą kanadyjską agencją literacką. Jest również jedną z najstarszych i najznamienitszych. Jej siedziba mieści się w wiktoriańskim domu w Toronto. Firma zatrudnia sześciu agentów, wspieranych przez agentów zajmujących się prawami międzynarodowymi.
Wiley-Blackwell Wiley-Blackwell należy do grupy wydawniczej John Wiley & Sons i jest wydawcą tytułów akademickich, technicznych, naukowych i medycznych.
William Morrow (HarperCollins) William Morrow to liczące sobie już 80 lat wydawnictwo publikujące tylko najwyższej jakości beletrystykę i literaturę faktu.
Workman Publishing Company, Inc. Workman Publishing Company to niezależna grupa wydawców, do których należą między innymi Workman Publishing, Algonquin Books of Chapel Hill, Algonquin Young Readers oraz Artisan. Ich lista obejmuje szeroki zakres gatunków, od nagradzanych książek kulinarnych i parentingowych po książki o kulturze popularnej czy literaturę piękną zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Yale University Press Publikując książki i inne materiały akademickie i naukowe, które przyczyniają się do pełnego zrozumienia otaczającego nas świata i nas samych, Yale University Press pomaga w odkrywaniu i rozpowszechniania światła i prawdy, lux et veritas, co jest głównym celem stawianym sobie przez Uniwersytetu Yale.
Zeitgeist Media Group Zeitgeist Media Group to wyjątkowa agencja literacka reprezentująca różnorodnych pisarzy z Australii, Ameryki, Wielkiej Brytanii, Europy oraz chińskich autorów w Sydney, Brukseli i Szanghaju. Chińskie powieści są ich specjalnością, a każdy katalog przybliża kilka fascynujących książek z zakresu beletrystyki i literatury faktu, które mogą okazać się przełomowe.