Katyń. Zbrodnia i kłamstwo

Inne książki autora:

Katyń. Zbrodnia i kłamstwo to najbardziej aktualna i wszechstronna praca na temat wymordowania w 1940 r. przez NKWD tysięcy polskich jeńców. Tadeusz Kisielewski z jednej strony przedstawia najwyższej wagi dokumenty archiwalne, z drugiej zaś doprowadza narrację niemal do chwili obecnej, ukazując bieżący stan sprawy na podstawie najnowszych odkryć i informacji prasowych. Prezentuje też wyniki własnych poszukiwań i - z właściwym sobie politologicznym zacięciem - rzadko omawiane międzynarodowe aspekty katyńskiego mordu.

Jak podkreśla autor, zbrodnia i sprawa katyńska kryją jeszcze wiele tajemnic. Ta książka to dowód, że możemy się o niej dowiedzieć wiele nowego.

Katyń. Zbrodnia i kłamstwo, to pozycja nie tylko dla pasjonatów historii, ale przede wszystkim dla osób, które o Katyniu wiedzą niewiele. (…) Pozycja ta pisana przystępnym językiem jest chyba najbardziej aktualną obecnie książką dotyczącą zbrodni katyńskiej, jednocześnie jest pracą wszechstronną, obejmującą temat w szerokim kontekście.
Maciej Ziółkowski