PM Nowak

PM Nowak to warszawski autor powieści kryminalnych o komisarzu Zakrzeńskim i prokuratorze Wilku.

Pierwsza powieść z serii, "ani żadnej rzeczy...", ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca, jako pierwszy kryminał polskiego autora wydany w kultowej Czarnej Serii obok takich sław jak Stieg Larsson czy Camilla Läckberg.

Umiejscowione we współczesnej Warszawie kryminały Nowaka nawiązują do najlepszych tradycji gatunku. Misternie skonstruowane zagadki stanowią w nich tło dla burzliwej relacji między parą zapadających w pamięć postaci. Pierwszy tom cyklu zebrał bardzo przychylne recenzje czytelników, a kolejne części przygód Wilka i Zakrzeńskiego będą ukazywać się regularnie w najbliższych latach.

To miało być zwyczajne posiedzenie zarządu i zwyczajny toast szampanem. Jednak dyrektor finansowy spółki deweloperskiej pada martwy, ledwie zdąży podnieść kieliszek do ust, a jego brat wyczuwa woń gorzkich migdałów. Komisarz Jacek Zakrzeński nie wierzy w zabójstwo, ale chcąc nie chcąc, zagłębia się w niejasne, zagmatwane relacje łączące osoby z kierownictwa firmy. Na domiar złego Zakrzeński po raz kolejny zmuszony jest współpracować z niedoświadczonym i dziwacznym prokuratorem Kacprem Wilkiem. Nie wie, że jego prawdziwe kłopoty dopiero się zaczynają…

Czarna Owca | 2014 Więcej »

W willi w Podkowie Leśnej od strzału w głowę ginie trzydziestodziewięcio-letnia kobieta. Komisarz Jacek Zakrzeński z Komendy Stołecznej Policji ma nadzieję szybko wyjaśnić sprawę, ale główny podejrzany przedstawia żelazne alibi. Śledztwo zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, a niedoświadczony prokurator Kacper Wilk, z którym komisarz zmuszony jest współpracować, wydaje się być kompletnie zagubiony.

Gdy dochodzenie trafia na pierwsze strony gazet, sprawy wymykają się spod kontroli. Zakrzeński powoli traci nadzieję na schwytanie sprawcy, za to Wilk zaczyna mieć własne pomysły...

Czarna Owca | 2012 Więcej »