Maja Margasińska

Maja Margasińska jest tuż po trzydziestce. Jest absolwentką Akademii Teatralnej. Mieszka na warszawskim Grochowie z mężem, dwójką dzieci i białą kotką egzotyczną. Jej debiutancka powieść, "Skąd wieje wiatr", ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. Obecnie Maja dzieli swój czas między dwa nowe projekty literackie: terapeutyczną bajkę dla dzieci i drugą powieść dla dorosłych.

Historia o dojrzewaniu i odnajdywaniu siebie - debiut Mai Margasińskiej

Alek, młody chłopak z Warszawy, wychodzi po papierosy i znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego tajemnicze zaginięcie bezpowrotnie zmieni życie kilku kobiet: kochającej go nad życie Oli, czekającej na pierwsze dziecko Mileny, samotnej Julii, Leny, o której najwięcej wie jej kot. Niektóre z nich znał, o innych nie wiedział, że istnieją, jeszcze inne - znały jego: spotykały go w swoich snach.

Skąd wieje wiatr to oniryczna opowieść, w której splatają się wątki kryminalne, celne obserwacje obyczajowe, poetyckie obrazy i niepokojące wizje. To świat, w którym magiczny realizm łączy się z polską współczesnością, gdzie zaciera się granica między snem a jawą: ulotne myśli nabierają tu realnych kształtów, a to, co namacalne - rozpływa się o świcie.

Skąd wieje wiatr tobolesna, piękna książka o dojrzewaniu do życia, do którego mimo wszystko dojrzewać warto.

Rebis | 2010 Więcej »